- Komerční sdělení-spot_img

Apple představil nový iPhone 13, nové iPady i Apple Watch 7

spot_img

Nový chytrý telefon má design z minulého roku, lepší fotoaparát a větší baterii.

Apple představil na podzimním uvedení nových produktů další generace svých produktů.

Během uvedení věnovala společnost mnoho času i novinkám ve službě Apple Fitness+, ta však ani po přidání podpory pro dalších 15 zemí nebude dostupná na Slovensku.

Čtěte také:

Európska centrálna banka reaguje na infláciu, po prvýkrát od roku 2011 zvyšuje úroky

Na první pohled je iPhone 13 designem k nerozeznání od loňského modelu, kdy se Apple po několika letech rozhodl změnit design z oblých okrajů.

iPhone 13 má o 20% menší zářez Face ID s přední kamerou. Nové Android telefony se snaží podobný zářez do displeje už nemít a řeší to jen kulatým výrazem v jednom z rohů displeje.

Navzdory prvotním zprávám ze začátku roku, že model Mini se neprodával dobře a pravděpodobně nebude mít další generaci, Apple uvedl i iPhone 13 Mini.

iPhone 13 má 6,1palcový, menší Mini 5,4palcový OLED displej.

Základní model se bude prodávat se 128 GB pamětí, což je skok oproti loňskému roku. Dále bude dostupný v konfiguraci 256 GB a 512 GB.

Apple hlásí pro novou generaci také lepší výdrž baterie: Mini bude mít o 1,5 hodiny delší výdrž baterie než iPhone 12 Mini, zatímco větší iPhone 13 by měl mít v porovnání s iPhone 12 až o 2,5 hodiny delší výdrž baterie.

Delší výdrž bude díky větší baterii ale také lepšímu výkonu novému procesoru A15 Bionic.

iPhone 13 dostal stejný fotoaparát jako loňský model iPhone 12 Max Pro, který někteří recenzenti označili za nejlepší fotoaparát ve smartphonu.

Při představování věnovali spoustu času představení funkce „cinematic mode“ při točení videí. Jedná se o automatické zaostření objektů blíže ke kamera s rozostřením pozadí. Funkci lze ovládat i manuálně.

Ceny začínají na 829 dolarech za iPhone 13 (předpokládaných 899 eur) a 729 dolarů (799 eur) za menší iPhone 13 Mini. Předobjednávky pro iPhone 13 a 13 Mini začnou pátek 17. září s oficiálním prodejem od 24. září, u nás pravděpodobně o pár dní později.

Apple také představil Apple 13 sérii Pro určenou pro profesionály nebo lidi, kteří chtějí mít nejlepší displej a fotoaparát v iPhone.

Apple Watch Series 7: Větší displej, nový design
Displej na Apple Watch Series 7 pokrývá již téměř celou přední plochu hodinek, Apple tvrdí, že se na něj vejde o 50 procent více textu.

Má být io 70 procent jasnější než předchozí generace a díky větší velikosti bude moci uživatel vyvolat plnohodnotnou klávesnici a psát text jako na mobilu.

Vnitřek Series 7 je v mnoha ohledech stejný jako u předchozí generace – stejné senzory a baterie do 18 hodin.

Apple nechává v nabídce nadále model Series 3, který začíná od 199 dolarů, Watch SE budou k dispozici za 279 dolarů, nové Series 7 od 399 dolarů. Společnost zatím nesdělila, kdy budou dostupné.

Nové iPady: Devátá generace základního iPadu a velký upgrade iPadu Mini
Standardní iPad patří mezi nejpopulárnější a nejprodávanější tablety Apple.

Devátá generace iPadu má nový procesor s názvem A13 Bionic, nový 12megapixelový přední fotoaparát, který podporuje funkci Center Stage, která byla na iPad Pro představena minulý rok (díky širokoúhlému fotoaparátu dokáže přibližovat a oddalovat záběr).

Apple tvrdí, že nový procesor je o 20 procent rychlejší než v loňském modelu. 10,2palcový displej má stejnou velikost a rozlišení jako dříve.

Největší změny se dočkal iPad Mini. Design je stejný jako u iPadu Air s hranatými okraji, podobnými designu iPhonů generace 12 a 13.

Pátá generace iPadu Mini má 8,3palcový displej (předchůdce měl 7,9palců). Apple uvádí, že obrazovka může dosáhnout jasu 500 nýtů.

Nový tablet je také vybaven portem USB-C, Touch ID v tlačítku vypínání a zapínání (nemá Face ID), lepší reproduktory systémem se stereo režimem a vylepšený 12MP fotoaparát na přední i zadní straně.

Podporuje také Wi-Fi 6 a 5G a Apple Pencil druhé generace, které se magneticky přichytává na boční stranu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora