- Komerční sdělení-spot_img

Samsung nakonec udělal ze skládacích telefonů skutečný produkt

spot_img

Samsung telefony a hodinky
Do třetice všechno dobré. Korejské firmě Samsung trvalo několik let a tři generace zařízení, než se jí podařilo ze skládacích telefonů udělat konkurenceschopný produkt.

Samsung odhalil telefony Z Fold 3 a Z Flip 3. Oba mají skládací displeje. Jeden se rozevírá jako malá kniha, druhý připomíná staré sklápěcí telefony. Zajímavé je, že firmě se v této generaci podařilo skládací telefony dotáhnout do stádia, ve kterém je lze považovat za plnohodnotné produkty pro masový trh a ne jen hračku pro nadšence.

Telefony by podle prvních reakcí měly být odolnější i vodotěsné. Samsung také doladil design a celkově zařízení uklidil. Technologie ohebného displeje je již vestavěná do designu – nediktuje jeho podobu.

Čtěte také:

Európska centrálna banka reaguje na infláciu, po prvýkrát od roku 2011 zvyšuje úroky

Telefony mají vnitřnosti vyšší třídy a měly by obstát v konkurenci při běžném používání. Největší otázkou je, jak se Samsung a Google (který vyrábí operační systém) vypořádají se softwarovou podporou.

Skládačky budou potřebovat doplňkový vývoj na straně operačního systému i od vývojářů jednotlivých aplikací. Zejména model Fold, který se rozevírá do podoby malého tabletu, by potřeboval nový způsob, jak může aplikace zacházet se zobrazením obsahu na obrazovce.

Třeba se počkat na plnohodnotné, ale už teď je třeba Samsungu uznat vytrvalost. Firma s novou technologií vydržela několik let a přetrvala i když trh první generace technologie přijal přinejlepším velmi vlažně.

Telefony se začnou prodávat na konci srpna.
Samsung zároveň ohlásil novou generaci chytrých hodinek. Zde jsou důležité dvě dobré zprávy. Firma po letech uklidila produktovou řadu a bude prodávat zařízení pod značkou Samsung Galaxy Watch pro základní model a Samsung Galaxy Watch 4 Classic pro prémiový.

Cena hodinek začíná na 250 dolarech a hardware pokrývá vše, co byste od smart hodinek Galaxy očekávali.

Druhou dobrou zprávou je, že firma se podvolila a hodinky postavila na operačním systému od Google. Výsledkem je, že hodinky si mnohem lépe povídají se zbytkem androidového ekosystému a dostanou mnohem lepší podporu pro aplikace od Googlu a snad já více podpory od dalších vývojářů.

Samsung má na hodinkách více aplikací a android obdržel dobré smart hodinky.

Apple pootevřelo zadní vrátka
Fotky a zprávy, které jsou ve vašem iPhone budou podléhat větší kontrole. Apple oznámilo, že chce posílit ochranu nezletilých uživatelů před explicitním obsahem a zároveň rozšiřuje nástroje pro odchytávání materiálů zobrazujících děti v sexuálním kontextu. Tento obsah se často označuje zkratkou – CSAM (Child Sexual Abuse Material). Když ji vidíte, můžete si představit třeba i dětskou pornografii.

Aby Apple mohlo podobný obsah najít, začne porovnávat fotky uložené ve službě iCloud s databází známého CSAM obsahu. Nebude se dívat přímo na fotku, ale bude prohledávat metadata spojená s již známým CSAM obsahem. Pokud jej na vašem účtu najde opakovaně, obsah bude moci prověřit administrátor Applu.

Firma zároveň zavede monitorování obrázků ve zprávách pro nezletilé uživatele. Společnost provozuje algoritmus, který by měl rozeznat sexuálně explicitní obrázky, které se někdo pokouší poslat nezletilému uživateli. Pokud k tomu dojde, obrázek mu nezobrazí a systém pošle oznámení i odeslaný obrázek rodičům uživatele.

Organizace, které se věnují ochraně soukromí kroky firmy ostře kritizovaly. Apple si do systému vstavěl zadní vrátka. Bude jen těžko garantovat, že podobný systém se nepokusí časem zneužít jednotliví uživatelé či úřady v zemích s nižší ochranou základních práv.

Zároveň je téměř jisté, že systémy občas selžou a vytvoří falešně pozitivní varování. Apple se bude muset vypořádat se zcela novou kategorií problémů.

Pro firmu, která část své značky postavila na ochraně soukromí, je to citlivý krok.

Zprávičky
Disney+ ani HBO Max v roce 2021 nepřijdou na Slovensku. WarnerMedia, majitel HBO nedávno ohlásilo, že odkládá expanzi v rámci Evropy na léto příštího roku. Přes týden stejné rozhodnutí oznámil Bob Chapek, šéf Walt Disney Company. Společnost pro redakci Živé.sk potvrdila, že Disney+ v rámci Slovenska a Česka spustí až v létě 2022. (Živé.sk)

Firefox ztratil za 2 roky 50 milionů uživatelů. Ještě na konci roku 2018 měl prohlížeč 244 milionů uživatelů, na konci Q2 2021 to bylo už jen 198 milionů. (It’s FOSS)

Recenze: Sony Xperia 10 III je návrat ztracené značky . Xperia 10 III má jako jedna z mála ve své třídě trojitý fotoaparát s optickým přiblížením. Smartphone od Sony je po letech průměrnosti příjemným překvapením. Nemá přehnanou cenu, hardware je dobře sladěný, nechybí podpora mobilních sítí páté generace, trojitý fotoaparát s optickým přiblížením a baterie dostala konečně pořádnou kapacitu. Získat zákazníky zpět nebude jednoduché, konkurence je v tomto segmentu silná, ať už jde o modely od Samsungu, Xiaomi, nebo nejnovější Oppo. Xperii chybí například rychlejší obnovovací frekvence, má pomalé nabíjení a při sledování filmů a hraní her možná budou chybět stereoreproduktory. S doporučenou cenou 429 eur je však Xperia 10 III stále velmi dobrou koupí a zejména je to jeden z nejkompaktnějších chytrých telefonů na trhu. (JSME Tech)

Apple novinky: Pro iPhony chystá video v portrét módu, lepší fotoaparáty, menší výřez na čelní obrazovce a nový rychlejší procesor A15. (Bloomberg)

Jak se Švédsko stalo Silicon Valley Evropy: Spotify, Skype, Klarna a další. V devadesátých letech existovala ve Švédsku politika dostat do každé domácnosti počítač. Mezi 1998 – 2001 prostřednictvím vládního schématu bylo zakoupeno 850 tisíc domácích počítačů. Ty pokryly čtvrtinu domácností, které stroje dostaly zadarmo a většina z nich by si je pravděpodobně nemohla dovolit. Spolu s brzkou investicí do internetového připojení tak vznikla generace, která šéfuje dnešním úspěšným firmám jako Spotify nebo rozbíhá startupy jako Klarna.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora