- Komerční sdělení-spot_img

Amazon staví v Česku další distribuční centrum

spot_img

Amazon chce dokončit centrum do roku 2023.

Americký internetový obchod Amazon oznámil plány na výstavbu nového distribučního centra v Kojetíně v Olomouckém kraji v České republice.

Dokončit ho chce do roku 2023 a kromě zaměstnanců v něm budou pracovat i roboti, kteří jim mají usnadnit práci. Informovaly o tom portály novinky.cz a idnes.cz.

Čtěte také:

Túžba po sláve urobila z obyčajného darebáka celebritu

Firma už má v Česku distribuční centrum u Prahy, v Dobrovizi. Amazon rozšiřuje svou logistickou síť v zemi v reakci na rostoucí poptávku zákazníků. Zaměstnanci v novém distribučním centru budou připravovat, balit a odesílat zákazníkům drobné položky jako knihy, elektroniku a spotřební zboží.

Zároveň budou pracovat s inovativními technologiemi včetně robotických jednotek, které jim budou pomáhat při každodenním vyřizování zákaznických objednávek. Dokáží se totiž zasouvat pod regály s výrobky, zvedat je a pohybovat s nimi po distribučním centru, čímž pomohou zkrátit čas potřebný ke zpracování objednávek.

„Bude to první vícepatrová logistická budova s ​​nejmodernější technologickou výbavou v Česku,“ prohlásil manažer Amazonu v Česku Michal Šmíd.

Společnost dodala, že při výběru místa brala v úvahu jeho dobré napojení na dálnici D1, jelikož Kojetín leží prakticky při této dálnici.

Objekt bude mít čtyři podlaží a celkovou podlahovou plochu 190.000 čtverečních metrů a práci v něm najde přibližně 2000 lidí. Z nových pracovních míst bude těžit zejména Olomoucký kraj.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora