- Komerční sdělení-spot_img

Čistý zisk výrobce hraček Lego stoupl o 140 procent

spot_img

Za leden až červen firma vykázala čistý zisk 6,3 miliardy dánských korun.

Tržby dánského výrobce hraček Lego v první polovině letošního roku stouply o 46 procent na 23 miliard dánských korun (3,09 miliardy eur) a čistý zisk se zvýšil o 140 procent na částku 6,3 miliardy dánských korun (847,23 milionu eur). Firma o tom informovala v úterý.

„Tyto výsledky mě ohromně těší,“ řekl pro agenturu The Associated Press generální ředitel společnosti Niels B. Christiansen. „Jsme svědky gigantického skoku,“ dodal.

Čtěte také:

Túžba po sláve urobila z obyčajného darebáka celebritu

Provozní zisk skupiny ve srovnání se stejným obdobím loňska vzrostl více než dvojnásobně na 8 miliard dánských korun.

Růst provozního zisku společnost Lego dosáhla navzdory významným dlouhodobým investicím a zdražení nákladní dopravy a surovin.

Šéf firmy uvedl, že jejímu růstu v prvním pololetí letošního roku prospělo zmírnění restrikcí zaměřených proti pandemii onemocnění COVID-19.

Na rozdíl od prvního pololetí roku 2020 provoz závodů nepřerušili a většinu maloobchodních prodejen znovu otevřeli.

Lego pro americké trhy vyrábí v Mexiku a pro asijské trhy v Číně. Pro evropský trh vyrábějí závody v České republice a Dánsku. „Nadále pozorujeme silnou poptávku po našich výrobcích,“ řekl Christiansen.

„Očekáváme, že růst zisku se stabilizuje na udržitelnějších úrovních, protože lidé se ve výdajích vracejí k předpandemickým zvykům,“ dodal.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora