- Komerční sdělení-spot_img

Ryanair očekává, že se prodej 737 MAX od Boeingu za desítky miliard zrealizuje

spot_img

Ryanair a Boeing se původně neshodli na ceně.

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair očekává, že obří kontrakt na nákup 737 MAX od Boeingu jednání, o kterém aerolinie před třemi týdny nečekaně ukončily, se nakonec zrealizuje, a to ve prospěch irské společnosti.

Uvedl to v úterý zástupce Ryanairu Eddie Wilson, přičemž poukázal na rušení objednávek pro Boeing, což na amerického výrobce letadel zvyšuje tlak.

Čtěte také:

Po bankových kartách končia aj tankovacie karty pre autá

„Jsme přesvědčeni, že stroje nakonec dostaneme,“ řekl Wilson pro Newstalk Radio. Zároveň uvedl počet zrušených objednávek pro Boeing. To zhoršuje pozici amerického výrobce.

Začátkem září Ryanair ukončil jednání s Boeingem o nákupu 250 letadel 737 MAX 10, jejichž hodnota při katalogových cenách dosahuje 33 miliard USD (28,21 miliardy eur). Jako důvod aerolinie uvedly odlišný názor na cenu strojů.

Největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě je pro Boeing největším zákazníkem, co se týče strojů 737 MAX. Celkem má objednaných 210 letadel MAX 8-200.

Kontrakt na dalších 250 letadel by byl pro Boeing po problémech strojů 737 MAX, které byly po dvou tragických haváriích téměř dva roky na zemi, významná objednávka. Firma se navíc potýká s důsledky pandemie nového koronaviru.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora