- Komerční sdělení-spot_img

Twitter zaplatí přes 800 milionů za zavádění o růstu uživatelů

spot_img

Firma v roce 2017 uvedla, že měsíční počet svých uživatelů nadhodnotila omylem.

Americká internetová společnost Twitter oznámila, že zaplatí 809,5 milionu dolarů, aby urovnala hromadnou žalobu, podle níž zaváděla investory informacemi o růstu počtu jejích uživatelů.

Firma provozující stejnojmennou sociální a mikroblogovací síť uvedla, že navrhované urovnání, které však ještě musí schválit soudce, řeší všechny nároky vůči ní, aniž by společnost uznala, že porušila zákon.

Twitter se vyjádřil, že plánuje použít finanční hotovost, kterou má k dispozici, aby za urovnání zaplatil ve čtvrtém kvartálu letošního roku.

Podle hromadné žaloby vedení společnosti v roce 2014 uvedlo, že v nejbližším období očekává výrazný růst průměrného měsíčního počtu jejích uživatelů „na více než 550 milionů“ a z dlouhodobějšího hlediska na „více než miliardu“.

V roce 2017 firma uvedla, že měsíční počet svých uživatelů nadhodnotila omylem, protože do něj započítala uživatele aplikace třetí strany.

V roce 2019 Twitter přestal hlásit měsíční počty uživatelů jeho sítě, přičemž naposledy tehdy na jaře uvedl, že měsíční počet jeho uživatelů je na úrovni 330 milionů. V současnosti Twitter informuje jen o denním počtu uživatelů svých služeb.

spot_img

Redakce doporučuje

Články autora