- Komerční sdělení-spot_img

Twitter zaplatí přes 800 milionů za zavádění o růstu uživatelů

spot_img

Firma v roce 2017 uvedla, že měsíční počet svých uživatelů nadhodnotila omylem.

Americká internetová společnost Twitter oznámila, že zaplatí 809,5 milionu dolarů, aby urovnala hromadnou žalobu, podle níž zaváděla investory informacemi o růstu počtu jejích uživatelů.

Firma provozující stejnojmennou sociální a mikroblogovací síť uvedla, že navrhované urovnání, které však ještě musí schválit soudce, řeší všechny nároky vůči ní, aniž by společnost uznala, že porušila zákon.

Čtěte také:

Po bankových kartách končia aj tankovacie karty pre autá

Twitter se vyjádřil, že plánuje použít finanční hotovost, kterou má k dispozici, aby za urovnání zaplatil ve čtvrtém kvartálu letošního roku.

Podle hromadné žaloby vedení společnosti v roce 2014 uvedlo, že v nejbližším období očekává výrazný růst průměrného měsíčního počtu jejích uživatelů „na více než 550 milionů“ a z dlouhodobějšího hlediska na „více než miliardu“.

V roce 2017 firma uvedla, že měsíční počet svých uživatelů nadhodnotila omylem, protože do něj započítala uživatele aplikace třetí strany.

V roce 2019 Twitter přestal hlásit měsíční počty uživatelů jeho sítě, přičemž naposledy tehdy na jaře uvedl, že měsíční počet jeho uživatelů je na úrovni 330 milionů. V současnosti Twitter informuje jen o denním počtu uživatelů svých služeb.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora