- Komerční sdělení-spot_img

Je čas přemýšlet o tom, jak odejít z Facebooku

spot_img

Komentovaný přehled technologických zpráv.

Stromy mění barvu a Apple vydává nový iPhone
Apple vydal nové iPhony, iPady a hodinky Apple Watch. Všechna zařízení jsou rychlejší a větší výdrží baterie. Nová generace iPhonů bude mít větší baterku a lepší foťáky. Do nového iPadu zase konečně dali dobrou webkameru na videohovory.

Facebook files
Další den, další zpráva o tom, že Facebook není dobrý správce digitálního světa ani vašeho blaha. Pro pořádek – Facebook je korporace a smyslem jeho existence je vyrábět zisk pro držitele jeho akcií. Není nic nesprávného na tom, že firma chce zvyšovat svůj zisk.

Čtěte také:

Pamiatky v Mexiku, ktoré rozhodne musíte vidieť

Jen by to možná mohla dělat způsobem, který přímo neškodí jejím klientům. Wall Street Journal začal uveřejňovat články, které napsal na základě velkého úniku interních dokumentů ze sociální sítě.

Ukazují mimo jiné to, jak Facebook ignoroval varování vlastních výzkumníků o tom, že používání Instagramu škodí zejména mladým dívkám. Firma se také rozhodla, že ponechá změny zobrazovacího algoritmu, které v evropských zemích vytáhly do popředí polarizující či nenávistné příspěvky.

V principu se jen kopí důkazy o tom, že Facebook si pravděpodobně nezaslouží váš čas.

Těžká část debaty je o tom, jak a zda vůbec lze z Facebooku odejít. Samozřejmě se to dá, ale sociální síť poskytuje spoustu praktického užitku a není snadné se od ní úplně odpojit. Zejména proto, že to znamená ztrátu kontaktního bodu s rodinou či kamarády. Je samozřejmě možné kontakty přenést, ale zkoordinovat se s velkou skupinou lidí je náročné.

Praktickým řešením by bylo nastavit si notifikace mailem a Facebook prostě přestat navštěvovat, což je náročné, neboť spolu s aktivním účtem Facebook zůstává jako zlozvyk.

Pokud se vám zdá, že odstavce výše popisují více parazita, kterého je obtížné nebo bolestivé se zbavit. Pro Facebook není současný stav příjemný, ale nikdo nemůže tvrdit, že paraziti jsou neúspěšné organismy.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora